Ocieplanie poddaszy - dach podczas budowy

Ocieplanie poddaszy

Zastosowanie pianki poliuretanowej do ocieplenia poddasza daje pewność posiadania unikalnej jakości izolacji termicznej. Piana poliuretanowa zachowuje wysoki poziom szczelności przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu para-przepuszczalności.

Użycie piany umożliwia izolację niemal wszystkich elementów ze względu na sposób aplikacji. Proces ten nie wymaga kotwień, a poliuretan doskonale przylega do drewna, folii, membran dachowych, płyt OSB, cegły, betonu i metalu. Sama piana jest na tyle elastyczna i lekka, że pracuje z konstrukcją dachu nie powodując nadmiernego obciąża.

Izolacja panka pozwała na całkowite wyeliminowanie mostków termicznych, dzięki temu, że dokładnie wypełnione zostają wszystkie szczeliny i „trudne miejsca”.

Piana poliuretanowa jest jednym z najlepszych izolatorów termicznych, posiada dobre parametry para przepuszczalności, ale nie pochłania wody przez co nie pozwala na rozwój grzybów lub pleśni, a jej trwałość i odporność na proces starzenia znacznie przewyższa tradycyjne rozwiązania.

Decydując się na piankę, dzięki jej właściwościom fizykochemicznym zapewniamy sobie i naszym rodzinom zdrowsze i bezpieczniejsze środowisko w naszych wymarzonych „czterech ścianach”.

Dodatkowym atutem wykonania ocieplenia w tej technologii przez wykfalifikowanych fachowców jest bardzo szybki proces wykonania izolacji w stosunku do tradycyjnych metod.

Cała praca związana z dociepleniem skraca się do 1-2 dni roboczych, w zależności od powierzchni oraz stopnia skomplikowania konstrukcji dachu. W przypadku zastosowania tradycyjnych rozwiązań jak na przykład wełna mineralnej czas robót może trwać nawet dwa do trzech tygodni.